اولین بانوی مسلمان بهترین الگوی زنان و دختران امروز/حضرت خدیجه (س)همسنگری باوفای نبوت بود

معاون هماهنگ کننده سپاه شهرستان سرباز گفت: حضرت خدیجه کبری(س) بهترین الگوی برای زنان و دختران امروز در جامعه جهانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پاپایا، پیش از ظهر امروز سه شنبه مراسم بزرگداشت سالگرد وفات حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها با حضور پرشور بانوان روزه دار شهرستان سرباز در محل مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) راسک برگزار شد.

سرهنگ عیسی اربابی ار این مراسم از حضرت خدیجه(س) به عنوان حامی رسالت نام برد و اظهار داشت: این بانوی بزرگوار عمر و زندگی پرخیر و برکت خودشان را برای اسلام و مسلمین صرف کرد.

وی افزود: این بانوی با اخلاص سهم به سزایی در ساخت و پیشبرد بنای اسلام با بهره گیری از ثروت سرشار و موقعیت و جایگاه خاص و والای که در دنیای آن زمان دارد، تا جایی که نبی مکرم اسلام صلی الله علیه واله درباره ایشان فرموده است" ما قام الاسلام الاّ بسیف علیّ و مال خدیجة؛ اسلام پا نگرفت مگر به شمشیر علی و ثروت خدیجه".

معاون هماهنگ کننده سپاه شهرستان سرباز خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(س) از سه جهت برای حضرت محمد(ص) قابل احترام بود، این بانوی گرامی اولین زن مسلمان و مادر فاطمه (س) بود و تنها زنی است که تاکنون تمام سرمایه خود را برای اسلام صرف کرده است.

وی در پایان حضرت خدیجه(س) و حضرت فاطمه سلام الله علیها بهترین الگو برای دختران امروز و مادران فردا هستند، تصریح کرد: یکی از بهترین الگوها برای زنان ما همسر و دختر گرامی حضرت محمد(ص) هستند چرا که تمام زندگی خود را برای اسلام و در راه حفظ دین صرف کرده اند و دو تن از چهار بانوی بزرگ جهان آفرینش هستند.

خواندن 1293 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب