متن پیام مقام معظم رهبری به همایشی پیرامون حضرت خدیجه(س)

رهبر معظم انقلاب در پیامی به همایش ملی صدف کوثر تأکید کردند که این بزرگوار همه اموال خود را در راه ترویج اسلام و تقویت پیغمبر صرف کرد و فضائل ایشان مغفول مانده است.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعضای برگزارکننده همایش ملی صدف کوثر با هدف تبیین شخصیت ام المؤمنین حضرت خدیجه(س) دیداری داشتند که این این دیدار با عنوان پیام تصویری ایشان در محل برگزاری این همایش در مجتمع عالی امام خمینی(ره) قم پخش شد.

متن فرمایشات پخش شده رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده از آقایان محترم که به این فکر افتادید و این کار را با انگیزه دارید دنبال می کنید تشکر می کنم، جناب خدیجه(س) حقیقتا مظلوم است به خاطراین که شرف همسری پیامبر درباره ایشان دارای ارزش مضاعف است، دیگران مشرف به شرف همسری پیغمبر شدند لکن رنج هایی را که پیغمبر در عمده زمان رسالت به آن ها مبتلا بودند این رنج ها را ندیدند، ده سال در مدینه بود عزت بود احترام بود و زندگی راحت نسبت به آن دوره بود.

 

جناب خدیجه دوران رنج و سختی های پیغمبر را تحمل کرد، اولا نفس ایمان آوردن به پیغمبر که اولین کسی که ایمان آورد امیرالمؤمنین و حضرت خدیجه بودند خود این یک امتاز بزرگ و یک ارزش بسیار بالا است، آسان نیست عبور کردن و صرف نظر کردن از عقایدی که انسان ها با آن ها سال های متمادی زندگی کرده آسان نیست.

 برای ما چنین چیزی پیش نیامده تا بدانیم چقدر مشکل است، ایشان اولا با آن فطرت پاک سر و حقانیت قضیه را فهمید، تا پیغمبر را دید با آن حال که از حرا برگشته بود فهمید که یک حادثه مهمی اتفاق افتاده و قلب مبارکش مجذوب شد و ایمان آورد و بعد پای این ایمان ایستاد.

 حالا شما ثروت را می فرمایید این یک کلمه به زبان آسان است، دادن پول کاری است کسانی که پول دارند می توانند چولی را مصرف و خرج کنند اما این که انسان از همه زندگی راحت خارج شود و همه پول را مصرف کند و همه ثروت را صرف کند کار یک ذره و دوذره نیست.

 درباره امام حسن مجتبی(ع) می گویند ایشان چندبار از مال خود خارج شدند یا چند بار از نصف مالشان خارج شدند این جزو بزرگترین امتیازات است، این بزرگوار این امتیاز را دارد، از همه اموال خودش خارج شد و همه را صرف کرد در راه ترویج اسلام و تقویت پیغمبر، بعد هم دچار آن سختی و مشکلات طاقت فرسا شد که یکی مسأله شعب ابی طالب بود که سه سال آنجا بودند و سختی هایی که این بزرگوار متحمل شد.

 این ایمان را محکم نگه داشت، قرآن درباره کسانی که قبل از فتح و بعد از فتح انفاق می کنند« لَا يَسْتَوِي مِنكُم مَّنْ أَنفَقَ مِن قَبْلِ الْفَتْحِ وَقَاتَلَ» این قبل الفتح یعنی فتح مکه این قبل از فتح مدینه است یعنی قبل از آنی که مدینه ای در اختیار پیغمبر قرار بگیرد و زندگی راحت، حکومت و قدرتی در اختیار آن بزرگوار باشد، در حال نهایت شدت ایشان انفاق کرد هم مالشان را، هم جانشان را و هم راحتی شان را، این ها واقعا فضائل مهمی است.

 این ها مغفول عنه مانده و حضرت مظلومه است این بزرگوار واقعا مظلومه است، تعبیر کردند جناب آقای اعرافی که غریب هستند؛ واقعا همین جور است واقعا جناب خدیجه(س) غریب هستند، حالا شما می گویید مادر یازده امام اما در واقع مادر دوازده امام است، ایشان مادر امیرالمؤمنین هم است، ایشان امیرالمؤمنین را در دامان خودش، آغوش خودش و زندگی خودش پرورش داده است تا چند سالگی.

 به هر حال این یک کار بسیار خوبی است، کار بسیار مهمی است و ان شاء الله برکات زیادی هم خواهد داشت، به هرحال متشکریم از جناب آقای اعرافی، جناب آقای رفیعی و دیگر آقایانی که همکاری دارند در این قضیه، امیدواریم که ان شاءالله اجرشان را از پیغمبر بگیرند و مسلما این کار موجب رضای رسول الله(ص) است.

والسلام علیکم و رحمة الله

خواندن 1034 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب