logo

درايت ام المومنین حضرت خدیجه سلام الله علیها اول بانوی مسلمان

نوشته شده توسط ام المومنین حضرت خدیجه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


در اصالت راي و صلابت انديشه حضرت خديجه همين بس كه مورخان گفته اند: پيامبر اكرم (صلوات الله علیه و آله) در همه امور با حضرت خديجه (سلام الله علیها) مشورت مي كردند. 

حضرت خديجه (سلام الله علیها) با حسن تدبير در تمام مشكلات زندگي در كنار پیامبر (صلوات الله علیه و آله) بودند، و ایشان را در حوادث ناگوار تسلي مي داد ، مشكلات و مشقت هاي دعوت اسلامي را كه پيامبر (صلوات الله علیه و آله) با آنها مواجه بودند، براي آن حضرت قابل تحمل مي كرد. 

پيامبر اكرم (صلوات الله علیه و آله) بر مسلمان شدن قريش و رهايي آنها از آتش قهر الهي بسيار علاقمند بود، هنگامي كه با عناد و لجاجت آنها مواجه مي شد، قلب شريفش پر از غم واندوه مي شد، چون به دودمان رسالت تشريف مي برد و با حضرت خديجه راز دل مي گفت، حضرت خديجه با سخنان حكيمانه و نگاه هاي آرامش بخش خود دل شريف آن حضرت را تسكين ميداد.

در دوران سخت و مشقت بار محاصره اقتصادی آن حضرت در شعب ابوطالب، ثروت فراوان حضرت خدیجه در شکستن حصر اقتصادی بسیار موثر بود. در این دوران، تبسم شادی آفرین آن بانوی نمونه، در زدودن آثار شکننده آن همه غم و اندوه سهم فراوان داشت. اگر چه همواره خداوند منان با عنایات بیکران خود پشتیبان پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله) بود ولی چهره شاداب و نگاه های پرنشاط خدیجه او را برای روزگار سختی که در پیش رو داشت، مصمم تر می نمود.


 


#وب_سایت_تخصصی_حضرت_خدیجه
#ام_المومنین
#اول_بانوی_مسلمان

 
بازدید 826 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 دی 1395 ساعت 12:03

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

هرگونه باز نشر مطالب آزاد است.

×

telegram.jpg


کانال ام المومنین حضرت خدیجه سلام الله علیها

https://telegram.me/ommolmomen