مظلومیت حضرت خدیجه در منابع اهل تسنن - آيت الله دكتر حسيني قزويني - شبکه ولایت

مظلومیت حضرت خدیجه در منابع اهل تسنن - آيت الله دكتر حسيني قزويني - شبکه ولایت
3,743
توسط مدیر سایت ، 6 سال قبل
0 0

بسم الله الرحمن الرحيم

برنامه حبل المتين؛ حضرت آيت الله دكتر حسيني قزويني

08 / 05 / 1391

موضوع: فضائل حضرت خديجه سلام الله عليها

مجري

رحلت جانسوز ام المؤمنين و ام الائمة حضرت خديجه كبري سلام الله عليها را به پيشگاه امام زمان عليه السلام و همه دلسوختگان و پيروان اهل بيت عليهم السلام تسليت عرض مي نماييم.

جايگاه حضرت خديجه در مكتب وحي چگونه بوده است؟

استاد قزويني

من هم به نوبه خودم رحلت جانسوز ام المؤمنين حضرت خديجه كبري را به پيشگاه مقدس فرزند بزرگوارش بقية الله الاعظم ارواحنا فداه و همه مسلمانان تسليت عرض مي كنم.

خدا را به آبروي اين بانوي بزرگ و اولين ام المؤمنين حضرت خديجه كبري سوگند مي دهم كه پاداش ما را فرج مولايمان بقية الله الاعظم قرار بدهد.

با اين كه خديجه كبري اولين ام المؤمنين ، بزرگ حامي رسالت و اولين زني است كه به رسول اكرم ايمان آورد و تمام آنچه كه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و تقديم نبي مكرم كرد و با حمايت مالي و جاني خودش از اسلام حمايت هاي بي دريغ كردند؛ ولي متأسفانه قدر اين بانو در ميان ما نا شناخته است و مظلوم است و به جاي آن ديگران به عنوان ام المؤمنين مطرح شده اند.

با اين كه نبي گرامي در طول 25 سالي كه با خديجه كبري زندگي مي كرد، همسر ديگري انتخاب نكرد و چشمش به كمك ها و محبت ها و ملاطفت هاي اين بانوي دو جهان دوخته بود.

در ميان اهل سنت (بايد اجازه بدهند عزيزان كه ما اين گلايه را داشته باشيم) به آن گونه اي كه زيبنده اين بانو است درباره ايشان سخن نمي گويند.

از وهابي ها كه ما نتظاري نداريم.

در ميان ما شيعيان (بايد شديداً گلايه كنيم) حق اين بانو به آن گونه اي كه زيبنده و شايسته است، ادا نشده است.

ما هم بدون تعارف و با عذر تقصير به پيشگاه مقدسه اش فقط هر سالي يك بار به مناسبت رحلت آن بزرگوار از او سخن مي گوييم، ولي آب دريا را اگر نتوان كشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد.

ما لا يدرك كله لا يترك كله.

در منابع اهل سنت رواياتي داريم كه واقعاً جايگاه اين بزرگوار را در مكتب وحي نشان مي دهد.

جناب مسلم در كتاب صحيح خود روايات متعددي در رابطه با حضرت خديجه كبري سلام الله عليها مطرح كرده است. در يكي از اين ها از ابو هريره نقل شده است كه جبرئيل خدمت نبي مكرم در غار حراء نازل شد، فرمود:

يا رَسُولَ اللَّهِ هذه خَدِيجَةُ قد أَتَتْكَ مَعَهَا إِنَاءٌ فيه إِدَامٌ أو طَعَامٌ أو شَرَابٌ فإذا هِيَ أَتَتْكَ فَاقْرَأْ عليها السَّلَامَ من رَبِّهَا عز وجل ومني وَبَشِّرْهَا بِبَيْتٍ في الْجَنَّةِ من قَصَبٍ لَا صَخَبَ فيه ولا نَصَبَ.

صحيح مسلم، ج4، ص1887

حضرت خديجه نزد تو مي آيد و ظرفي كه در آن غذا و آب و خورشتي است براي تو مي آورد، وقتي خديجه كبري نزد تو آمد، يا رسول الله از طرف خدا به او سلام برسان و از طرف من جبرئيل هم به او سلام برسان و به او بشارت بده كه خداي عالم در بهشت قصري براي او در نظر گرفته است كه از تارهاي طلا ساخته شده است و هيچ گونه لرزش و سر و صدايي و مشقتي در آنجا نيست.

اين روايت نشان مي دهد كه جايگاه حضرت خديجه در چه مرحله است.

آقايان مي گويند: برائت عائشه از طرف خداي عالم نازل شد، (ما نمي خواهيم در اين زمينه وارد شويم) ولي يك اتهامي به عائشه زده بودند، اگر قبول كنيم كه اين آيه افك در رابطه با عائشه است؛ چون بعضي از بزرگان بر اين عقيده هس

جستجو در رسانه ها

رسانه های تصویری

رسانه های صوتی

نوع رسانه
سلام جبرییل بر حضرت خدیجه سلام الله علیها

سلام جبرییل بر حضرت...

جزئیات
توسط مدیر سایت 6 سال قبل
نوع رسانه
وفات ام المومنین خدیجه شب یازدهم (2) - محمد رضا طاهری

وفات ام المومنین خدی...

جزئیات
توسط مدیر سایت 5 سال قبل
نوع رسانه
نخستین بانوی مسلمان حضرت خدیجه سلام الله علیها

نخستین بانوی مسلمان...

جزئیات
توسط مدیر سایت 6 سال قبل
نوع رسانه
دهم ربیع الاول سالروز ازدواج حضرت خدیجه و پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله

دهم ربیع الاول سالرو...

جزئیات
توسط مدیر سایت 6 سال قبل
نوع رسانه
حاج امیر عباسی در وفات حضرت خدیجه (1)

حاج امیر عباسی در وف...

جزئیات
توسط مدیر سایت 5 سال قبل