پس از اینکه قصه حضرت خدیجه به من پیشنهاد شد، رفتم و پژوهش کردم که نمی‌شود چهره حضرت خدیجه را نشان داد

به گزارش مشرق، داود میرباقری که خود در زمان پخش سریال «مختارنامه» با حاشیه‌هایی درباره نمایش چهره‌ معصومین در سریال‌اش مواجه شده بود با ابراز تاسف برای اتفاقی که برای «رستاخیز» افتاده است، گفت: اگر در «مختارنامه» قرار بود مبنای درام نشان دادن چهره ائمه باشد، من قطعا قبل از ساخت کار دیگری می‌کردم.

 

او یادآور شد: «مختارنامه» قصه‌ای داشت که در حاشیه کربلا اتفاق می‌افتاد و مشکلات خاصی در تصویر کردن چهره ائمه نداشتیم بنابراین سراغ این قصه رفتم و فکر کردم، بخشی از مشکلاتی که در سریال امام علی (ع) داشتم را در این سریال ندارم بنابراین در «مختارنامه» فرصت بهتری داشتم که درام را آن طور که دلم می خواهد با سلیقه‌ام سازگار کنم.

میرباقری ادامه داد: در مسیر تولید، آقای ضرغامی اصرار داشتند، بخشی از حوادث کربلا را در «مختارنامه» ببینیم و این پروسه سه، چهار سال به طول انجامید. فکر کردم چون پیشنهاد به تصویر کشیدن حوادث کربلا از طرف مدیریت ارشد سازمان عنوان شده است، مشکلات کمتر باشد. اما در زمان پخش، بخشی از این صحنه‌ها پخش شد و بخشی دیگر به روی آنتن نرفت که خیلی هم صحنه‌های تعیین‌کننده‌ای بود.

این کارگردان که عصر دیروز 30 مرداد ماه در نشست رسانه‌ای سریال شبکه نمایش خانگی «دندون طلا» سخن می‌گفت، با اشاره به حواشی پیش آمده برای فیلم «رستاخیز» احمدرضا درویش گفت:‌ قبل از شروع تولید این‌گونه کارها، باید رایزنی صورت بگیرد و سپس کار شروع شود.

او با تاکید بر اینکه عقیده شخصی‌اش بر این است که می‌توان چهره ائمه را در کارهای نمایشی تصویر کرد، تصریح کرد: به عقیده من با توجه به پتانسیلی که در حال حاضر وجود دارد، بدون اینکه چهره ائمه مخدوش شود، می‌توان چهره آن‌ها را تصویر کرد ولی این مساله ملزومات خاص خود را دارد و باید به گونه‌ای تنظیم شود که مشکلی پیش نیاید.

میرباقری سپس خاطرنشان کرد که پیش‌تر ساخت قصه حضرت خدیجه (س) به او پیشنهاد شده است اما در نهایت آن را نپذیرفته است.

او در این باره توضیح داد: پس از اینکه قصه حضرت خدیجه به من پیشنهاد شد، رفتم و پژوهش کردم که نمی‌شود چهره حضرت خدیجه را نشان داد و اگر بسازم با مشکل پخش مواجه می‌شوم بنابراین قبول نکردم. توجه به این مساله خیلی مهم است و باید از قبل فکر کنیم تا این همه هزینه و نیرو را صرف نکنیم و سپس با مشکل پخش مواجه شویم.

کارگردان سریال‌های امام علی (ع) و مختارنامه سپس تاکید کرد: حواشی پیش آمده برای فیلم «رستاخیز» تاثیر مخربی بر هنرمندانی می‌گذارد که قصد ساخت سریال‌های مذهبی را دارند.21

این کارگردان سینما و تلویزیون ادامه داد: اگر الان بخواهم به سمت موضوع مذهبی بروم بیشتر دست و پایم می‌لرزد. اینکه درگیر کاری شویم و این همه انرژی و وقت صرف آن کنیم و بعد معلوم نیست می‌توان آن را پخش کرد یا نه؟

میرباقری تاکید کرد: حواشی پیش آمده برای فیلم «رستاخیز» انگیزه فیلم‌سازان را کم می‌کند. باید با شرایطی سراغ کارهای این‌چنینی رفت که مطمئن باشیم می‌توان کار را عرضه کرد، چون مهم‌ترین بخش کار ما همین پخش است، کار تا به مردم نرسد نمی‌توانیم بهره لازم را از آن بگیریم بنابراین این گونه مشکلات را باید از اول حل کرد.

او تاکید کرد که حداقل تاثیر ایجاد شده از عدم اکران فیلم «رستاخیز» این است که اگر کسی ایده مذهبی داشته باشد، دست و دلش بلرزد و انگیزه‌اش کمتر شود.

 

 

اصل خبر در سایت مشرق نیوز :  کلیک کنید....

خواندن 4081 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب