خیریه حضرت خدیجه در قم

حجت الاسلام فرحزاد در گفتگو با برنامه سمت خدا :

بحمدالله از اسفند سال 94 یک مؤسسه‌ای به نام حضرت خدیجه(سلام الله علیها ) در قم احیا و ثبت کردند که کار این مؤسسه این است که زوار اولی‌هایی که در مملکت ما هستند،

از راه‌های دور و نزدیک برای اسکان و پذیرایی مجانی در قم اعلام آمادگی کردند. از پارسال تا الآن نزدیک نه هزار نفر را آوردند. بحمدالله بعضی از خیرین کمک کردند،

یک خیری ششصد میلیون خانه‌ای را برای این کار وقف کرد و اخیراً دو هزار متر محل مسکونی که البته تجهیزاتش احتیاج به کمک دارد.

عزیزان خیری که می‌توانند بانی شوند و لوازمی که نیاز هست برای این مؤسسه و محل سکونت را تهیه کنند و یا نقدی کمک کنند.

ما ماهانه گاهی افرادی که پنج هزار تومان یا ده هزار تومان می‌دهند، ولی اینها جمع که می‌شود، خیلی کاربرد دارد. عزیزان بیایند کار خیر کنند، مثل کمیته امداد یا عتبات، روزانه و ماهانه یا هرطور که در توانشان هست کمک کنند. گاهی افراد مسن می‌آیند که هفتاد سال است آرزو داشته جمکران را ببیند.

حرم حضرت معصومه را ببیند. عجیب است گاهی ما این افراد را آوردیم، در راه پیاده شدند دستشویی رفتند برگشتند. گفتیم: چرا برگشتید؟ می‌گوید: صد تومان پول می‌خواستند نداشتم بدهم. افرادی که با جیب خالی آمدند. این مؤسسه خیریه فقط اسکان و پذیرایی را تقبل می‌کند. اولاً گروهی بیایند و پیام بدهند. گروهی یعنی بیست نفر ثبت نام کنند.

امام جماعت و افراد مطمئن تأیید کنند که اینها زائر اولی هستند و امکان آمدن برایشان نیست.

کرایه‌شان را تأمین کنند، فقط در قم اسکان و پذیرایی با این مؤسسه خیریه است.

اینها خیلی خوشحال می‌شوند و قطعاً دعایشان مستجاب است. این کار را ما دوست داریم برای مشهد و عتبات عالیات هم ادامه پیدا کند. با نابودی آل سعود حتی آنهایی که عمره نرفتند، بسیار کار خوبی است.

این هم کار فرهنگی است و کار مذهبی است و هم کمک مالی است. افرادی که از نزدیک حرم را ندیدند. این خیلی شاد می‌شود.

 

منبع سایت سمت خدا  : جهت مشاهده متن کامل کلیک کنید .....

خواندن 20917 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب