خیانت اهل تسنن به ام المومنین حضرت خدیجه - آيت الله دكتر حسيني قزويني - شبکه ولایت

(0 رای‌ها)

#خدیجه_مظلومه_تاریخ
دانلود صوت 


مظلومیت حضرت خدیجه در منابع اهل تسنن

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

برنامه حبل المتين؛ حضرت آيت الله دكتر حسيني قزويني

08 / 05 / 1391

موضوع: فضائل حضرت خديجه سلام الله عليها

مجري

رحلت جانسوز ام المؤمنين و ام الائمة حضرت خديجه كبري سلام الله عليها را به پيشگاه امام زمان عليه السلام و همه دلسوختگان و پيروان اهل بيت عليهم السلام تسليت عرض مي نماييم.

جايگاه حضرت خديجه در مكتب وحي چگونه بوده است؟

استاد قزويني

من هم به نوبه خودم رحلت جانسوز ام المؤمنين حضرت خديجه كبري را به پيشگاه مقدس فرزند بزرگوارش بقية الله الاعظم ارواحنا فداه و همه مسلمانان تسليت عرض مي كنم.

خدا را به آبروي اين بانوي بزرگ و اولين ام المؤمنين حضرت خديجه كبري سوگند مي دهم كه پاداش ما را فرج مولايمان بقية الله الاعظم قرار بدهد.

با اين كه خديجه كبري اولين ام المؤمنين ، بزرگ حامي رسالت و اولين زني است كه به رسول اكرم ايمان آورد و تمام آنچه كه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و تقديم نبي مكرم كرد و با حمايت مالي و جاني خودش از اسلام حمايت هاي بي دريغ كردند؛ ولي متأسفانه قدر اين بانو در ميان ما نا شناخته است و مظلوم است و به جاي آن ديگران به عنوان ام المؤمنين مطرح شده اند.

با اين كه نبي گرامي در طول 25 سالي كه با خديجه كبري زندگي مي كرد، همسر ديگري انتخاب نكرد و چشمش به كمك ها و محبت ها و ملاطفت هاي اين بانوي دو جهان دوخته بود.

در ميان اهل سنت (بايد اجازه بدهند عزيزان كه ما اين گلايه را داشته باشيم) به آن گونه اي كه زيبنده اين بانو است درباره ايشان سخن نمي گويند.

از وهابي ها كه ما نتظاري نداريم.

در ميان ما شيعيان (بايد شديداً گلايه كنيم) حق اين بانو به آن گونه اي كه زيبنده و شايسته است، ادا نشده است.

ما هم بدون تعارف و با عذر تقصير به پيشگاه مقدسه اش فقط هر سالي يك بار به مناسبت رحلت آن بزرگوار از او سخن مي گوييم، ولي آب دريا را اگر نتوان كشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد.

ما لا يدرك كله لا يترك كله.

در منابع اهل سنت رواياتي داريم كه واقعاً جايگاه اين بزرگوار را در مكتب وحي نشان مي دهد.

جناب مسلم در كتاب صحيح خود روايات متعددي در رابطه با حضرت خديجه كبري سلام الله عليها مطرح كرده است. در يكي از اين ها از ابو هريره نقل شده است كه جبرئيل خدمت نبي مكرم در غار حراء نازل شد، فرمود:

يا رَسُولَ اللَّهِ هذه خَدِيجَةُ قد أَتَتْكَ مَعَهَا إِنَاءٌ فيه إِدَامٌ أو طَعَامٌ أو شَرَابٌ فإذا هِيَ أَتَتْكَ فَاقْرَأْ عليها السَّلَامَ من رَبِّهَا عز وجل ومني وَبَشِّرْهَا بِبَيْتٍ في الْجَنَّةِ من قَصَبٍ لَا صَخَبَ فيه ولا نَصَبَ.

صحيح مسلم، ج4، ص1887

حضرت خديجه نزد تو مي آيد و ظرفي كه در آن غذا و آب و خورشتي است براي تو مي آورد، وقتي خديجه كبري نزد تو آمد، يا رسول الله از طرف خدا به او سلام برسان و از طرف من جبرئيل هم به او سلام برسان و به او بشارت بده كه خداي عالم در بهشت قصري براي او در نظر گرفته است كه از تارهاي طلا ساخته شده است و هيچ گونه لرزش و سر و صدايي و مشقتي در آنجا نيست.

اين روايت نشان مي دهد كه جايگاه حضرت خديجه در چه مرحله است.

آقايان مي گويند: برائت عائشه از طرف خداي عالم نازل شد، (ما نمي خواهيم در اين زمينه وارد شويم) ولي يك اتهامي به عائشه زده بودند، اگر قبول كنيم كه اين آيه افك در رابطه با عائشه است؛ چون بعضي از بزرگان بر اين عقيده هستند كه در رابطه با ماريه قبطيه مادر ابراهيم است.

خداي عالم به احترام نبي مكرم اين افتراء را بر طرف كرد؛ ولي درباره حضرت خديجه تفاوت از زمين تا آسمان است.

مي گويد: خداي عالم به تو سلام مي رساند و جبرئيل مي گويد: از قول من هم به او سلام برسان و بشارت يك قصري از بهشت را به او بده.

ما يك سؤالي داريم از آقايان، كه با اين همه سر و صدا در باره عشره مبشره، چرا حضرت خديجه حضور ندارد؟

با اين كه ما معتقد هستيم اين روايت جعلي است و سندي ندارد و در عصر بني اميه، شجره ملعونه در قرآن روي بعضي از اغراض، ساخته شده است و خود اين روايت توهين به صحابه است كه ما بياييم بگوييم از اين 120 هزار صحابه فقط ده نفرشان به بهشت بشارت داده شده اند پس ما بقي چه مي شود آيا بشارت داده شده اند يا نه؟

اگر ما بقي هم بشارت داده شده اند؛ همان طوري كه آقايان معتقد هستند، همه صحابه در بهشت هستند؛ پس اين عشره مبشره چه فضيلتي دارد؟

اگر غير از اين ده نفر به ديگران بشارت بهشت داده نشده است، اين توهين به صحابه است.

در اينجا اين عبارت صحيح مسلم است و سندي هم نمي خواهد و با تمام صراحت در اين روايت بشارت بهشت به حضرت خديجه سلام الله عليها داده مي شود و اين روايت را جناب بخاري در صحيح خود جلد 3 صفحه 1389 حديث 3609 بر مبناي الجامع الكبير آورده است.

روايتي را آقاي ابن حجر عسقلاني در كتاب الاصابة نقل مي كند و مي گويد: حضرت خديجه سلام الله عليها از خانه بيرون آمد و پيغمبر بيرون مكه بود و از ترس قريش بعضي از روزها مي رفتند در كوه ها آنجا مخفي مي شدند.

خديجه كبري بلند شد:

ومعها غذاؤه فلقيها جبريل في صورة رجل فسألها عن النبي صلي الله عليه وسلم فهابته وخشيت أن يكون بعض من يريد أن يغتاله.

الإصابة في تمييز الصحابة، ج7، ص604

غذايي براي حضرت رسول اكرم پخته بود داشت مي رفت، جبرئيل را ديد به صورت يك مرد، اين مرد از خديجه سؤال كرد پيغمبر كجاست؟ خديجه را ترس فرا گرفت و ترسيد كه اين مرد جزء همان هايي است كه مي خواهد پيغمبر را ترور كند و پيغمبر را نابود كند، چيزي نگفت و آن مرد رفت.

حضرت خديجه سلام الله عليها كه در بعضي از جاها غذايي براي خودش و براي رسول اكرم تهيه مي كرد و مشك و كوزه آبي از سنگلاخ ها و كوه هاي پر از سنگ مي رفت و صدا مي زد حبيبي محمد، بعد از مدت ها گشتن نبي مكرم را پيدا كرد و قضيه را گفت كه من مردي را ديدم ترسيدم.

حضرت فرمود: خديجه آن مردي كه ديدي جبرئيل بود و فرمود:

وقد أمرني أن أقرأ عليك السلام وبشرها ببيت في الجنة من قصب لا صخب فيه ولا نصب.

الإصابة في تمييز الصحابة، ج7، ص604

به من گفت كه به تو سلام برسانم و به من گفت كه به تو بشارت بدهم بر قصر و خانه در بهشت براي شما.

جناب احمد بن حنبل در مسند خود از ابن عباس نقل مي كند كه يك روزي رسول اكرم صلي اله عليه وآله با صحابه نشسته بودند، با دست مباركشان چهار خط كشيدند و فرمودند:

أَتَدْرُونَ ما هذا قال الله وَرَسُولُهُ أَعْلَمُ فقال رسول اللَّهِ صلي الله عليه وسلم أَفْضَلُ نِسَاءِ أَهْلِ الْجَنَّةِ خَدِيجَةُ بِنْتُ خُوَيْلِدٍ وَفَاطِمَةُ بِنْتُ مُحَمَّدٍ وَمَرْيَمُ بِنْتُ عِمْرَانَ وَآسِيَةُ بِنْتُ مُزَاحِمٍ امْرَأَةُ فِرْعَوْنَ رضي الله عنهن أجمعين.

مسند أحمد بن حنبل، ج1، ص316

مي دانيد اين چهار خطي كه كشيدم چيست؟ گفتند: خدا و پيامبرش بهتر مي دانند.

پيغمبر اكرم فرمود: با فضيلت ترين زنان بهشت چهار تا هستند: حضرت خديجه و حضرت زهرا و حضرت آسيه و حضرت مريم سلام الله عليهن اجمعين.

حاكم نيشابوري هم در كتاب مستدرك در جلد 3 صفحه 174 نقل مي كند كه اين روايت صحيح الاسناد است؛ ولي بخاري و مسلم اين را نقل نكرده اند.

آقاي هيثمي كه از استوانه هاي علمي و رجالي اهل سنت است، در كتاب مجمع الزوائد اين روايت را نقل مي كند و مي گويد: طبراني و ديگران نقل مي كرده اند:

ورجال الكبير رجال الصحيح غير محمد بن مروان الذهلي وثقه ابن حبان.

مجمع الزوائد، ج9، ص201

راويان معجم كبير طبراني راوياني صحيح هستند غير از محمد بن مروان ذهلي كه ابن حبان او را توثيق كرده است.

جناب ابن عبد البر در الاستيعاب و جناب ذهبي متوفاي 748 در سير اعلام النبلاء اين روايت را نقل مي كند و محقق سير اعلام النبلاء در پاورقي مي گويد:

رجاله ثقات.

روايت باز از ابو هريره است كه مي گويد: پيغمبر اكرم فرمود:

خير نساء العالمين أربع مريم بنت عمران وابنة مزاحم امرأة فرعون وخديجة بنت خويلد وفاطمة بنت محمد صلي الله عليه وسلم.

الاستيعاب، ج4، ص1821

بهترين زنان جهانيان چهار نفر هستند: حضرت مريم و خديجه و حضرت زهرا سلام الله عليها و همسر فرعون.

باز از انس بن مالك خادم پيغمبر او هم نقل مي كند كه پيغمبر فرمود:

خير نساء العالمين مريم وآسية وخديجة بنت خويلد وفاطمة.

سير أعلام النبلاء، ج2، ص117

روايت خيلي زياد است؛ ولي من خواستم به اين دو سه مورد اشاره كنم تا اين كه شما جايگاه اين بزرگ بانو را كاملاً بشناسيد كه از ميان همسران پيغمبر فقط نام خديجه كبري در اين روايات مي درخشد نه غير خديجه.

مجري

در برخي از روايات آمده است كه از ميان زنان، فقط چهار زن به كمال رسيدند.

آيا حضرت خديجه از همان چهارتايي هستند كه شما مي فرماييد؟

استاد قزويني

با اين سؤال، دست روي درد دل ما گذاشتيد.

امشب شب رحلت بانوي گرامي خديجه كبري سلام الله عليها است. من هر وقت يادم مي آيد مظلوميت اين بانو و فداكاري هاي اين بانو و دوران غربت اسلام و دوران غربت نبي مكرم و دوران مظلوميت نبي گرامي در طول 10 سال در خدمت پيغمبر و اسلام بوده است به ويژه در آن سه سال در شعب ابي طالب، اين ها چه كشيدند.

در آن زمان اين آقايان و اين افرادي كه امروز حضرات بزرگشان مي كنند كجا بودند كه حتي در همين سريال ها آدم وقتي نگاه مي كند، دروغ ها و تحريف هايي تحويل مردم مي دهند.

خود ابن كثير به صراحت مي گويد: خليفه دوم سال دهم اسلام آورد.

در اين سريال ها يك سري جعليات و دروغ ها و تحريف ها كه در سال شش ايمان آورده است و براي افراد در شعب غذا مي آورده است.

مي خواهند قهرمان دروغين بسازند.

حقايق را مطرح كنيد.

چرا دروغ پردازي مي كنيد؟

چرا تاريخ را تحريف مي كنيد؟

اين جوان ها و دانشجوها تاريخ را خوانده اند و مي دانند و از اين كتاب ها خبر دارند.

حتي در خود سريال مختار هم ما در بعضي از قسمت هايش اشكال داشتيم كه چه بسا بعضي از مسائل در تاريخ ثبت شده است و خلاف آن آمده است.

ما به هيچ وجه رو در بايسي از كسي نداريم؛ ولي وقتي كه تاريخ صحيح در دست است و اين تاريخ در اختيار همه است و زمان سابق نيست كه فقط مردم به دهان من و ديگر كارشناس و ديگر آخوند و مولوي و مفتي كه چه مي گوييم، نگاه كنند.

اين مردم عقل و شعور دارند و كتاب ها در اختيارشان است و با اين سايت ها و ماهواره ها كاملاً مرتبط هستند.

اگر فرصت شود ما اين سريال هاي دروغين را نقد كنيم، تاريخ را حسابي و مستدل و مستند بيان مي كنيم تا كه رسوا شود آن كه در او غش باشد.

يكي از چيزهايي كه واقعاً درد آور است، روايات مفصلي بزرگان نقل كردند و خود جناب شوكاني در فتح القدير مي گويد: در صحيحين (صحيح بخاري و مسلم) آمده است كه پيغمبر اكرم فرمود:

كمل من الرجال كثير ولم يكمل من النساء إلا آسية امرأة فرعون ومريم بنت عمران وخديجة بنت خويلد وإن فضل عائشة علي النساء كفضل الثريد علي سائر الطعام.

فتح القدير، ج5، ص257

از مردها افراد زيادي به كمال رسيدند؛ ولي از زن ها جز آسيه و مريم و خديجه كامل نشدند و فضيلت عائشه بر زن ها مثل فضيلت آبگوشت است نسبت به ديگر غذاها.

من نمي خواهم در اينجا هيچ تعريضي يا تقريضي يا حاشيه اي داشته باشم كه نبي گرامي عائشه را به آبگوشت تشبيه مي كند، آيا اين فضيلت است يا فضيلت نيست؟

همچنين خود آلوسي سلفي مي گويد:

وفي الصحيح كمل من الرجال كثير ولم يكمل من النساء إلا أربع : آسية بنت مزاحم امرأة فرعون ومريم ابنه عمران وخديجة بنت خويلد وفاطمة بنت محمد صلي الله تعالي عليه وسلم وفضل عائشة علي النساء كفضل الثريد علي سائر الطعام وخص الثريد وهو خبز يجعل في مرق وعليه لحم.

روح المعاني، ج28، ص165

و در صحيح آمده است كه از مردها تعداد كثيري كامل شدند و از زن ها جز چهار نفر كسي كامل نشد كه آسيه و مريم و خديجه و فاطمه است.

شايد در آن زمان آبگوشت بهترين غذا بوده است.

همان طوري كه خود آلوسي مي گويد همان آبگوشتي است كه در آن تريد مي كنند.

آقاي دكتر وهبه زهيلي يكي از شخصيت هاي برجسته مصري است و از او بعضي ها به امام تعبير مي كنند و كتابي دارد به نام تفسير وسيط كه در آن اين روايت را نقل مي كند.

من يك سؤالي دارم از اين كارشناسان شبكه هاي وهابي براي ما بگويند: در صحيح بخاري و مسلم چرا اين روايت تحريف شده است و وارونه نشان داده شده است و چه عداوتي با حضرت خديجه و حضرت زهرا داشته اند؟

اين صحيح بخاري و تحريف آن كه مي گويد:

رسول اللَّهِ صلي الله عليه وسلم كَمَلَ من الرِّجَالِ كَثِيرٌ ولم يَكْمُلْ من النِّسَاءِ إلا آسِيَةُ امْرَأَةُ فِرْعَوْنَ وَمَرْيَمُ بِنْتُ عِمْرَانَ وَإِنَّ فَضْلَ عَائِشَةَ علي النِّسَاءِ كَفَضْلِ الثَّرِيدِ علي سَائِرِ الطَّعَامِ.

صحيح البخاري، ج3، ص1252 و صحيح البخاري، ج3، ص1374 و صحيح البخاري، ج5، ص2067

چرا خديجه و فاطمه نيامده است؟

در صحيح مسلم در كتاب فضائل الصحابه باب فضائل خديجه هم به همين صورت آمده است و ببينيد آيا در روايت اسمي از خديجه آمده است يا نيامده است؟

در اين باب كه اسم آن فضائل خديجه است، اسمي از خديجه در اين روايت نيامده است.

چه پدر كشته گي با خديجه داشته اند؟

خديجه كبري چه ظلمي به اين ها كرده بود و چه حقي از اين ها ضايع كرده بود؟

اين آقايان به جاي اين كه ششصد يا هفتصد تا سؤال طرح كردند بيايد اين ها را جواب دهد.

در صحيح مسلم مي گويد:

عن أبي مُوسَي قال قال رسول اللَّهِ صلي الله عليه وسلم كَمَلَ من الرِّجَالِ كَثِيرٌ ولم يَكْمُلْ من النِّسَاءِ غَيْرُ مَرْيَمَ بِنْتِ عِمْرَانَ وَآسِيَةَ امْرَأَةِ فِرْعَوْنَ وَإِنَّ فَضْلَ عَائِشَةَ علي النِّسَاءِ كَفَضْلِ الثَّرِيدِ علي سَائِرِ الطَّعَامِ.

صحيح مسلم، ج4، ص1886

تمام اين ها در باب فضائل حضرت خديجه سلام الله عليها آمده است.

آقاي شوكاني مي گويد: در صحيحين آمده است.

وفي الصحيحين وغيرهما من حديث أبي موسي الأشعري عن النبي صلي الله عليه وإله وسلم قال كمل من الرجال كثير ولم يكمل من النساء إلا آسية امرأة فرعون ومريم بنت عمران وخديجة بنت خويلد.

فتح القدير، ج5، ص257

از زنان تكميل نشد مگر آسيه و مريم و خديجه.

ولي ديديم كه در صحيح بخاري و در صحيح مسلم خديجه بنت خويلد حذف شده است.

با اميرالمؤمنين شما عداوت داشتيد؛ چون اميرالمؤمنين سران قريش و فاميل ها و دوستان و ارباب هاي شما را به هلاكت انداخته بود، باخديجه چه عداوتي داشتيد؟

متقي هندي در كتاب كنز العمال كه كتاب معتبري نزد آقايان است كه مي گويد:

خير نساء العالمين أربع : مريم بنت عمران ؛ وخديجة بنت خويلد ، وفاطمة بنت محمد ، وآسية امرأة فرعون حم ، ق عن أنس.

كنز العمال، ج12، ص65

حم يعني: مسند احمد، ق يعني: در صحيح بخاري و صحيح مسلم.

در اول كتاب علامت اختصاري كنز العمال مي گويد:

رموزه ( خ ) للبخاري ( م ) لمسلم ( ق ) لهما

كنز العمال، ج1، ص15

اگر يك روايت در بخاري بود رمز (خ) دارد و اگر در مسلم باشد رمز (م) دارد و اگر در هر دو باشد رمز (ق) دارد.

ابن كثير دمشقي سلفي مي گويد: در صحيح بخاري آمده است كه: از ميان زن ها به كمال نرسيد مگر مريم و خديجه و آسيه.

و مي گويد:

وفي صحيح البخاري أيضا عن أبي موسي قال قال رسول الله صلي الله عليه وسلم كمل من الرجال كثير ولم يكمل من النساء إلا مريم بنت عمران وخديجة بنت خويلد وآسية امرأة فرعون.

البداية والنهاية، ج8، ص92

اين آقايان به ما بگويند اين چيزي كه ابن كثير دمشقي و دكتر وهبه زهيلي و افراد ديگر آورده اند كه حضرت خديجه جزء زناني است كه به كمال رسيده است و ده ها نفر از صحيح بخاري نقل كردند، روي چه قضيه اي جناب بخاري و مسلم نام حضرت خديجه را حذف كرده است؟

چه عداوتي با خديجه كبري داشته اند؟

آيا مي ترسيدند كه اگر اسم خديجه بيايد به عنوان ام المؤمنين جائي براي ام المؤمنين ديگران نمي ماند يا هدف ديگري بوده است؟

اين آقايان كارشناسان مي گويند: از ما سؤال كنيد ما جواب مي دهيم و اگر نتوانيم جواب دهيم ما برنامه خود را حذف مي كنيم و اين برنامه را در اين شبكه وهابي نمي گذاريم.

به اين سؤال ساده جواب بدهيد.

اين همه كتاب ها نقل كردند، يا بايد بگوييد اين ها اشتباه كردند يا بايد بگوييد اين ها را در صحيح بخاري و مسلم حذف كردند.

آيا عداوتي بوده يا نبوده است ما نمي دانيم.

مجري

آيا از علماء اهل سنت كسي اعتراف به افضليت حضرت خديجه كبري سلام الله عليها نسبت به عائشه كرده است يا خير؟

استاد قزويني

اين كه حضرت خديجه افضل زن هاي پيغمبر بوده است و رواياتي كه در صحيح بخاري و مسلم آمده است در حق هيچ يك از زنان، حتي عائشه ما نديده ايم كه همچنين تعبيري كرده باشد.

جناب آقاي مناوي كه از استوانه هاي علمي اهل سنت است و كتابي به نام فيض القدير دارد (كه شرح جامع صغير جناب سيوطي است) مي گويد:

سيدات نساء أهل الجنة أربع مريم وفاطمة وخديجة وآسية امرأة فرعون هذا نص صريح في تفضيل خديجة علي عائشة وغيرها من زوجاته لا يحتمل التأويل.

فيض القدير، ج4، ص124

سروران زنان بهشتي چهار تا هستند: مريم، فاطمه، خديجه و آسيه. اين نص صريحي است بر فضيلت حضرت خديجه بر عائشه و غير عائشه از همسران پيامبر (مثل حفصه و ام سلمه و ام حبيبه) و قابل توجيه هم نيست.

يعني هيچ كس نمي تواند اين قضيه را توجيه كند.

پيغمبر مي فرمايد: سروران زنان بهشتي اين چهار تا هستند: حضرت مريم، حضرت فاطمه، حضرت خديجه و حضرت آسيه.

بعد مي گويد:

قال القرطبي : لم يثبت في حق واحدة من الأربع أنها نبية إلا مريم.

فيض القدير، ج4، ص124

امام قرطبي گفته است: از ميان اين چهار تا فقط تنها كسي كه احتمال نبوتش مي رود حضرت مريم است؛ چون بعضي از اين آقايان معتقد هستند كه حضرت مريم پيغمبر بوده است. ما نمي خواهيم در اين زمينه وارد شويم.

آقاي عسقلاني در فتح الباري جلد 7 صفحه 136 و آقاي شوكاني در فتح القدير جلد 3 صفحه 327 جريان نبوت مريم را نقل مي كند.

البته خود قرطبي در تفسير خودشان جلد 4 صفحه 83 به صراحت نسبت به قضيه نبوت حضرت مريم صحبت مي كند.

مجري

در كتب اهل سنت آمده است كه پيامبر وقتي ياد حضرت خديجه مي افتادند خيلي متأثر مي شدند و اشك در چشمانشان جمع مي شد و ناراحت مي شدند و اين باعث ناراحتي عائشه مي شد و حسادت مي ورزيدند و حتي تعابير خيلي بدي مي آوردند كه ايشان يك عجوزه و پير زني بيشتر نبوده است كه شما اين مقدار برايش اشك مي ريزيد؟

استاد قزويني

در صحيح بخاري خود عائشه نقل مي كند و مي گويد: هاله بنت خويلد خواهر خديجه كبري يك روزي در مدينة اجازه گرفت خدمت پيغمبر بيايد:

فَعَرَفَ اسْتِئْذَانَ خَدِيجَةَ فَارْتَاعَ لِذَلِكَ فقال اللهم هَالَةَ قالت فَغِرْتُ فقلت ما تَذْكُرُ من عَجُوزٍ من عَجَائِزِ قُرَيْشٍ حَمْرَاءِ الشِّدْقَيْنِ هَلَكَتْ في الدَّهْرِ قد أَبْدَلَكَ الله خَيْرًا منها

صحيح البخاري، ج3، ص1389

وقتي كه صداي هاله خواهر خديجه به گوش پيغمبر رسيد در ذهن نبي مكرم دوران حضرت خديجه تداعي شد، پيغمبر حالش خيلي منقلب شد و ياد حضرت خديجه حضرت را منقلب كرد، پيغمبر فرمود: عجب هاله آمده است و خيلي اظهار خوشحالي كرد.

عائشه مي گويد: خيلي غيرتم به جوش آمد (من واقعاً خجالت مي كشم اين تعبير را بگويم نمي دانم كه صلاح است يا صلاح نيست، حضرت ولي عصر ما را مي بخشد يا نمي بخشد) خديجه يك پير زني بود از پير زن ها و دندان هم نداشت و جاي دندان هايش و قرمزي آن مشخص بود و از بين رفت خداي عالم من را كه بهتر از او هستم به تو داد.

البته اين آقايان دنباله روايت را نياورده اند.

در صحيح مسلم هم همين تعبير آمده است.

در بعضي از منابع آقايان اهل سنت مثل استيعاب ابن عبدالبر مفصل اين قضيه مطرح شده است كه حضرت رسول اكرم صلي الله عليه وآله از اين برخورد عائشه غضبناك و ناراحت شد و فرمود: به خدا سوگند هرگز خداي عالم بهتر از خديجه همسري به من نداده است.

عائشه مي گويد:

كان رسول الله صلي الله عليه وسلم لا يكاد يخرج من البيت حتي يذكر خديجة فيحسن الثناء عليها فذكرها يومامن الأيام فأدركتني الغيرة هل كانت إلا عجوزا فقد أبدلك الله خيرا منها فغضب حتي اهتز مقدم شعره من الغضب ثم قال لا والله ما أبدلني الله خيرا منها آمنت بي إذ كفر الناس وصدقتني إذ كذبني الناس وواستني في مالها إذ حرمني الناس ورزقني الله منها أولادا إذ حرمني أولاد النساء قالت عائشة فقلت في نفسي لا أذكرها بسيئة أبدا.

الاستيعاب، ج4، ص1823

هر وقت پيغمبر مي خواست از خانه بيرون برود، خديجه را ياد مي كرد و از او تعريف و تمجيد مي كرد. يك روزي مثل عادت هميشگي پيغمبر يادي از حضرت خديجه كرد و من حسادتم به جوش آمده بود و گفتم: آيا خديجه جز پير زن چيز ديگري هم بود؟ خدا به جاي او يك زن خوبي به تو داده است. پيغمبر غضبناك شد به حدي كه موهاي جلوي سر حضرت از شدت غضب سيخ شد و فرمود: به خدا سوگند بهتر از خديجه خدا همسري به من نداده است، او روزي به من ايمان آورد كه تمام مردم به من كفر مي ورزيدند و روزي مرا تصديق كرد كه مردم مرا تكذيب مي كردند و آن روز تمام ثروتش را در اختيار من گذاشت كه مردم از هرگونه معامله و مساعدت با من دريغ مي كردند خداي عالم تنها فقط از حضرت خديجه به من اولاد داد و از ديگر زنان خدا مرا محروم كرد.

عائشه گفت: من پيش خودم گفتم ديگر از حضرت خديجه به بدي ياد نخواهم كرد.

البته روايات در اين زمينه خيلي زياد است؛ ولي اين كه باز در اينجا مي بينيم ذيل حديث را آقاي بخاري و مسلم براي محافظت از عائشه نمي آورند، اين هم باز يك درد ديگري است.

مجري

در روايت آمده است كه حضرت آدم علي نبينا وآله وعليه السلام به حضرت خديجه غبطه مي خوردند؟

استاد قزويني

اين را بعضي از منابع اهل سنت آورده اند كه حضرت آدم علي نبينا وآله وعليه السلام يك روزي به ياد نبي مكرم صلي اله عليه وآله بود و فرمود: فرزندم رسول اكرم از من چند قدم جلوتر است.

اين روايت در كتاب عمدة القاري است كه مي گويد:

قال آدم عليه السلام مما فضل الله به ابني علي أن زوجته خديجة كانت عونا له علي تبليغ أمر الله عز وجل وأن زوجتي كانت عونا لي علي المعصية.

عمدة القاري، ج1، ص63

حضرت آدم فرمود: يكي از نكاتي كه فرزندم پيغمبر اكرم بر من برتري دارد اين است كه همسر فرزندم رسول اكرم خديجه همواره كمك كار پيغمبر در تبلغ دين خدا بود؛ ولي همسر من در معصيت خدا كمك كار من بود.

من كاري به صحت و سقم و تحليل آن ندارم و اين را جناب علامه بدر الدين عيني آورده است و دوستان هم ديدند، البته حقيقت هم جز اين چيز ديگري نيست؛ ولي اين به صورت يك روايت آمده است.

مجري

در بعضي از مصادر نكاتي نسبت به وصيت حضرت خديجه كبري سلام الله عليها در هنگام مرگشان آمده است. اگر لطف كنيد فرازهايي از اين وصيت نامه را براي ما بيان بفرماييد.

استاد قزويني

در بعضي از منابع ديدم مثل: شجره طوبي نكاتي آمده است كه من خيلي فهرست وار عرض مي كنم.

ابو طالب سلام الله عليه و حضرت خديجه سلام الله عليها و ديگر بني هاشم (در صورتي كه ديگر آقايان مثل ابوبكر و عمر كنار زن و بچه شان راحت استراحت كرده بودند و به تعبير يكي از بزرگان اهل سنت) سه سال تمام در گرما و سرما در شعب ابي طالب نهايت اذيت ها را كشيدند.

حالا در آن سه سال چه گذشت كه هم ابو طالب فرسوده شد و سال دهم از دنيا رفت و بلا فاصله بعد از او حضرت خديجه از دنيا رفت و تمام مصيبت هايي كه بر پيغمبر اكرم روا داشتند بعد از رحلت حضرت ابو طالب بوده است.

اين آقايان كه مي گويند: بزرگ حامي پيغمبر جناب خليفه دوم بوده است، من نمي دانم آن وقتي كه پيامبر را اذيت مي كردند و به او اهانت مي كردند و كثافت هاي شكمبه شتر بر سرش مي ريختند، اين آقايان كجا بودند.

يك روايت ضعيف براي ما بياورند كه پيغمبر اگر واقعاً حاميان اين طوري داشت و يك قهرماني به نام جناب خليفه دوم داشت، چرا از مكه فرار كرد رفت در غار ثور و از مكه به مدينة رفت؟

آنچه كه مطرح است اين است كه وقتي حضرت خديجه بيماري شان شدت يافت به نبي گرامي عرضه داشت: يا رسول الله من چند وصيت و تقاضايي دارم كه اولين آن اين است كه من در حق تو كوتاهي كردم، مرا مشمول عفو و كرم خود قرار بده.

نبي مكرم فرمود: خديجه من از تو تقصيري نديده ام، نهايت تلاش خود را به كار بردي و در خانه من خسته شدي و اموالت را در راه خدا مصرف كردي.

عرضه داشت: يا رسول الله وصيت دوم من اين است كه مواظب اين دخترم فاطمه زهرا باشي، دخترم بعد از من يتيم و غريب است مبادا كسي از زنان قريش به او آزار برساند و مبادا كسي به صورتش سيلي بزند و مبادا كسي بر سر او فرياد برآورد و برخورد تندي با او داشته باشد.

(خيلي سخت است كه يك مادري كه از دنيا مي رود و دختر كوچك شش يا هفت ساله دارد.)

اما وصيت سوم را يا رسول الله خجالت مي كشم به شما بگويم؛ چون در عمرم چيزي از تو طلب نكردم به دخترم فاطمه مي گويم كه او به تو بيان كند.

رسول اكرم از اتاق بيرون رفت و حضرت خديجه به حضرت زهرا فرمود: نور چشم من به بابات پيغمبر بگو مادر مي گويد من از قبر خيلي وحشت دارم، من دوست دارم رسول گرامي پدرت در آن لباسي كه وحي بر آن نازل شد همان لباس را به عنوان كفن براي من انتخاب كند و مرا در آن دفن كند تا از فشار و عذاب قبر در امان باشم.

فاطمه زهرا از اتاق بيرون آمد و به پدر گراميش پيام مادر را رساند.

پيغمبر اكرم آن لباسي كه در آن وحي شده بود به حضرت زهرا داد كه به مادرش بدهد و حضرت خديجه خيلي خوشحال شد.

وقتي كه حضرت خديجه از دنيا رفت، پيغمبر اكرم او را غسل داد و مشغول كفن كردن بود، ناگهان ديد جبرئيل امين نازل شد يك كفني از بهشت همراه دارد.

عرضه داشت: يا رسول الله خداوند به تو سلام مي رساند و مي فرمايد: اين خديجه تمام اموالش را در راه ما مصرف كرد، سزاوار است كه كفن او را ما به عهده بگيريم.

با كفني كه جبرئيل از بهشت آورده بود، رسول اكرم خديجه كبري را با آن كفن كرد.

من يك نكته اي را عرض كنم.

در آن دوران غريبي رسول اكرم بهترين ياورش را نبي مكرم كه ابو طالب بود از دست داد، خديجه را از دست داد.

مرحوم شيخ الطائفه شيخ طوسي در كتاب امالي خود نقل مي كند و مرحوم مجلسي هم در بحار الانوار و مرحوم حائري در شجره طوبي نقل مي كند و مي گويد: وقتي كه آقا رسول اكرم حضرت خديجه را دفن كرد و به منزل برگشت.

در تشيع جنازه دختر كوچك شش ساله نيست وقتي آمد مي گويد:

جعلت فاطمة ( صلوت الله عليها ) تلوذ برسول الله ( صلي الله عليه وآله ) وتدور حوله ، وتقول : يا أبه ، أين أمي ؟ فنزل جبرئيل ( عليه السلام ) فقال له : ربك يأمرك أن تقرئ فاطمة السلام ، وتقول لها : إن أمك في بيت من قصب ، كعابه ( 1 ) من ذهب ، وعمده ياقوت أحمر ، بين آسية ومريم بنت عمران ، فقالت فاطمة ( عليها السلام ) : إن الله هو السلام ، ومنه السلام ، وإليه السلام.

الأمالي - الشيخ الطوسي - ص 175 و بحار الأنوار - العلامة المجلسي - ج 16 ص 1 و شجرة طوبي - الشيخ محمد مهدي الحائري - ج 2 ص 235

فاطمه زهرا اطراف پيغمبر مي چرخيد و خودش را به پدر مي چسباند و از دست و دامن بابا مي گرفت و مي گفت: اي پدر مادر من كجاست؟

پيغمبر اكرم پاسخي براي گفتن نداشت.

جبرئيل نازل شد و فرمود: يا رسول الله خداي عالم دستور داد به زهرا از طرف من سلام برساني بگو زهرا جان، سراغ مادرت را از پدرت مي گيري، مادرت داخل بهشت است و در كنار حضرت مريم و حضرت آسيه است. وقتي كه سخن جبرئيل را نبي مكرم به زهراي مرضيه رساند، قلب زهراي مرضيه آرام گرفت و بهانه مادر نكرد.

اين تصويري كه در پشت سر ما وجود دارد در حقيقت اين قبرستان ابو طالب است كه قبر حضرت خديجه قبل از تسلط وهابي ها بر عربستان سعودي و مكه مكرمه است.

در اين قبرستان قبر ابو طالب و قبر حضرت خديجه ام المؤمنين و قبر عبدالمطلب و قبر طاهر و قبر قاسم دو فرزند رسول اكرم است كه بعد از تسلط وهابي ها، كل آثار اسلامي را در مكه ويران كردند و آنجا را با خاك يكسان كردند و به صورت يك خاكستان درست كردند كه قلب هر بيننده اي به درد مي آورد.

مجري

حضرت خديجه سلام الله عليها در چه سالي رحلت كردند؟

آن سالي كه گويا سال حزن معروف شده است، اين را توضيح بدهيد.

استاد قزويني

آقايان مخصوصا جناب ذهبي در كتاب سير اعلام النبلاء مي گويد:

خرجوا من شعب بني هاشم قبل الهجرة بثلاث سنين فتوفي أبو طالب وقبله خديجة بشهر وخمسة أيام وقال الحاكم ماتت بعد أبي طالب بثلاثة أيام.

سير أعلام النبلاء، ج2، ص112

اين ها سه سال قبل از بعثت از شعب ابي طالب بيرون آمدند و پس از اين كه از شعب ابو طالب بيرون آمدند، ابو طالب از دنيا رفت و يك ماه و پنج روز قبل از او هم حضرت خديجه از دنيا رفت و بعد ايشان مي گويد: حضرت خديجه سه ماه بعد از حضرت ابو طالب از دنيا رفت.

يعني دو سه ماه بعد از خروج از شعب ابي طالب كه واقعاً دوران جانگدازي بود كه واقعا حقش است كه درباره قضيه شعب ابي طالب چندين جلسه سخن گفته شود و حق مطلب اداء شود.

فداكاري هايي كه در آنجا ابو طالب سلام الله عليه داشتند كه آقايان فضيلت خديجه را حذف كردند و حضرت ابو طالب هم كه كافر شد و در جهنم مغزش به جوش آمده است و پدر پيغمبر هم كه اهل آتش جهنم است و مادرش هم به همين صورت و اين آقايان چيزي باقي نگذاشتند و مخصوصاً اين كه شب ها ابو طالب سلام الله عليه دستور مي داد جاي پيغمبر را يك گوشه اي مي انداختند بعد از اين كه يك مقداري هوا تاريكي اش بيشتر مي شد و پاسي از شب مي گذشت، ابو طالب پيغمبر را مي آورد وسط جمعيت مي خواباند و علي عليه السلام را جاي پيغمبر مي خواباند كه اگر قريش اول شب از دور جاي پيغمبر را نشان رفتند كه يك دفعه نيمه شب شبيخون بزنند و تصميم بگيرند پيغمبر را بكشند به جاي پيغمبر علي كشته شود.

واقعاً خيلي درد آور است و آخرين لحظاتي هم كه از دنيا مي رفت سفارش نبي مكرم را به آقا علي بن ابي طالب مي كند و مي فرمايد: علي جان، جعفر نيست؛ ولي از قول من به جعفر بگو جان تو و جان پيغمبر، مبادا از پيغمبر دست برداريد.

من اگر اشتباه نكنم سال 85 بود يا 86 بود كه مكه بوديم و نيمه رمضان بود و جناب آقاي بن علوي مالكي كه از مخالفين وهابي ها و از مجتهدين مالكي مذهب و صوفي مسلك است كه ايشان هفته دو روز در مكه درس خارج داشتند و سه روز در مدينه.

نيمه رمضان بود كه ايشان از دنيا رفت (اتفاقا شبي كه ايشان رحلت كرد ما منزلشان بوديم و با تعدادي از علما به منزلشان رفته بوديم) براي تشيع جنازه اعلام كردند و رفقاي اهل علم همه آمده بودند و ما هم رفته بوديم، خود جناب بن علوي مالكي را نزديك قبر حضرت خديجه كه در قسمت شرقي با تقريبا 25 قدم فاصله دفن كردند و شايد جمعيت به قدري ريخته بود كه بالاي 30 هزار جمعيت بود كه مي گفتند: شايد در طول 200 سال گذشته همچين تشييع جنازه در عربستان صورت نگرفته است.

مأمور هم تا دلتان بخواهد ريخته بود؛ ولي خوب قبرستان باز بود و آن هايي كه مكه مشرف شده اند به كسي اجازه نمي دهند كه وارد قبرستان ابو طالب شود.

حدود 400 متر جلوتر آهن كشيدند كه مردم از پشت آن ها مي بينند؛ ولي ما آن شب رفتيم داخل قبرستان ابو طالب و من كه وارد شدم فقط سعي داشتم ببينم كه قبر حضرت خديجه كجا است.

ما سريع از ديوار كه حدود 120 سانتي متر بود پريديم و من حدود 20 دقيقه روي قبر حضرت خديجه مشغول زيارت بودم.

يكي از بهترين و با لذت ترين و با صفاترين لحظات عمرم آن لحظه بود كه روي قبر حضرت خديجه انگشتانمان را داخل خاك كرده بوديم و خاك خيلي نرمي هم بود.

احساس مي كردم بوي حضرت بوي حضرت فاطمه زهرا از اين قبر به مشام مي رسد.

واقعاً شيعه و سني خودشان را از گريه هلاك مي كردند و بحث شيعه و سني هم نبوده است و جمعيتي كه در آنجا بودند و آن هايي كه اطراف قبر بودند و آن هايي كه روي قبر نشسته بودند از شدت گريه انسان احساس مي كرد كه روز عاشورا است و اين قدر ضجه مي زدند.

من ديدم اين آقايان اهل سنت از اين خاك قبر به عنوان تبرك بر مي دارند و من هم مقداري كمي را در دستمالي ريختم و اين را به عنوان تبرك نگه داشتم.

بيننده علي آقا از آلمان

ما در آلمان از برنامه هاي خوبتان بسيار استفاده مي بريم.

جديدا از طريق اينترنت نمي شود برنامه ها را دانلود كرد و از ديروز تا به حال اين مشكل حل شده است؛ ولي برنامه هاي جديد روي اينترنت گذاشته نشده است.

چون ما هر روز برنامه ها را دانلود مي كنيم چون سر كار هستيم و نمي توانيم از طريق ماهواره ببينيم.

استاد قزويني

از كدام شهر آلمان زنگ مي زنيد؟

بيننده

ما فرانكفورت هستيم.

استاد قزويني

يك مقداري مشكل در خود اينترنت ايران بود و يك مقداري از مشكلات هم مربوط به سايت ما بود.

ما اين مشكلات را حل كرديم.

وقتي www.velaiattv.com به مشكل برخورد از سايت www.velaiattv.info استفاده كنند.

الان ما تقريبا دو سه تا پايگاه درست كرديم و مشكلاتي است كه آقايان مي دانند كه وضع اينترنت در دنيا چگونه است مخصوصا در ايران كه ما اين همه مشكل داريم.

بيننده

اگر علاوه بر برنامه حبل المتين اين برنامه هاي جديد مثل كلمه طيبه و سراب و هابيت را كه نشان مي دهيد روي اينترنت بگذاريد خيلي ممنون مي شويم.

بيننده آقاي رضائي از اصفهان (اهل سنت)

وقتي كه پيامبر گفت: قلم و دوات بياوريد كه چيزي بنويسم كه هرگز بعد از من گمراه نشويد وقتي حاضرين كه حضرت علي هم از جمله از آن ها بود، به حرف پيامبر گوش نكردند، چرا پيامبر چيزي را كه مي خواست بنويسد به صورت شفاهي به آن جمع نگفت؟

ثروت حضرت خديجه در آن زمان چقدر بوده است و از آن ثروت هم به حضرت فاطمه چيزي رسيده است يا نه؟

آقاي قزويني قول داده بودند كه مستند با حضور خودشان درباره مختار نامه در شبكه ولايت پخش كنند كه تا امروز اين كار را نكردند.

لطفا اگر مقدور است اين مستند را پخش كنيد.

بيننده آقاي اكبري از بم

ارتحال ام المؤمنين حضرت خديجه سلام الله عليها به حضرت عالي و جناب آقاي قزويني تسليت عرض مي كنم.

من صد هزار تومان هزينه كردم در اين شبكه حرمله متأسفانه بارها پشت خط مانده ايم و هر كاري كه كرديم اين شيادها اجازه ندادند روي خط بياييم.

يكي دو سؤال من قبلاً داشتم و گفتم: اگر جواب من را بدهيد من وهابي مي شوم ولي اين ها جواب من را ندادند.

سؤالم درباره اجتهاد ابن ملجم بود.

فرض كنيد من سني هستم (خيلي عذر مي خواهم من قصد جسارت ندارم) به عنوان يك سني حضرت علي را بلا تشبيه مي گوييم خليفه نبوده است و در حد يك صحابي ما قبولش داريم.

شما را به خدا قسم مي دهم كه فكر كنيد و خدا را شاهد مي گيرم مرگ از رگ گردن به شما نزديك تر است.

به حرف من كه از بم تماس مي گيرم فكر كنيد من كه پدر و مادر و خواهر و برادرم را از دست داده ام فكر كنيد.

در حد يك صحابي و كسي كه سخنان نهج البلاغه را فرموده است كه همه از اين كتاب و از اين سخنان تجليل كرده اند و از اين كتاب استدلال مي كنند، آيا ظلم نيست كه 200 حديث در كتب شما وجود ندارد؟

در صورتي كه از ابو هريره بالغ بر 5 هزار حديث وجود دارد.

ابو هريره كي اسلام آورد؟

من خواهش مي كنم از شما حاج آقا كه ترجمه كتاب صحيح مسلم و بخاري را در اختيار اين جوان ها قرار بدهيد.

مگر ام كلثوم به عائشه نزديك نيست، چند روايت از ام كلثوم بياوريد كه درباره پدرش يا برادرش گفته باشد.

كار اين ها به جايي رسيده است كه دكتر حسين كرد كه اخيراً داخل شبكه اين ها آمده است آورده اند در برنامه خودشان كه اين شخص با داماد خودم در چريك هاي فدائي خلق بوده است و كمونيست بوده است.

داماد در سال 68 توبه كرد.

شما سؤال كنيد كه اين شخص آيا كمونيست بوده است يا نه؟

كار شما به جايي رسيده است كه از كمونيست ها استفاده مي كنيد.

آقاي سجودي هميشه فرياد مي زند كه من گيلكي هستم.

خيلي از برادران افغاني ما در اين استان ها ساكن شدند.

پنج شنبه قبل از ماه مبارك رمضان اين آقا گفت: شما بدون اين كه بدانيد من ولد كي هستم، اين كلمه ولد را افغاني ها استفاده مي كنند و اگر كليپش را هم خواستيد من تقديم مي كنم.

اين ملك عبد الله ملعون اگر بخواهد از آمريكا كه فلان كار را انجام بده همان طوري كه عبد الله اوجلان را 4 ساعته تو گوني كردند و تحويل تركيه دادند آيا شيطان ياري را نمي توانند بدهند؟

من اين شبكه ها را رصد مي كنم، چرا به اندازه كه از حاج آقا قزويني آن اتهامات و آن حرف ها كه نثار من باشد نه حاج آقاي قزويني به اين شيطان ياري يك اشاره نمي كنيد؟

خدا شاهد است كه خط شما يكي است.

استاد قزويني

آن آقايي كه نام برده است از قزوين خودش اعتراف مي كند: كه من خودم خر بودم و از همه خرتر من بودم.

آقاي اكبري اين خيلي براي تان كوچك است و بايد برود هم وزن خودش را پيدا كند و با او مناظره كند و عددي نيستند كه شما خودتان را كوچك كنيد و بگوئيد كه مناظره مي كنم.

از كوزه همان تراود كه در اوست و خلائق هرچه لائق.

اين آقايان فقط بلد هستند فحش بدهند و اهانت كنند و به يكديگر بَه بَه و چَه چَه بگويند.

اگر واقعا راست مي گويند: اين همه از عزيزان ما كه (اين ها را ما از اين شبكه شناختيم مثل آقاي زارعي و آقاي شريفي و خانم صفائي و ديگر دوستان) تماس مي گيريند جواب اين ها را بدهند.

حتي اين ها توانايي اين را ندارند كه 2 دقيقه اين بيايند و در آنجا حرف بزنند و وحشت دارند و هيچ دليلي بر بطلان اين ها نباشد اين بهترين دليل است.

ما كه بچه طلبه هستيم؛ ولي از امثال آقاي شريفي كه حوزه نديده اند و دانشگاه نديده است، فرار مي كنند و وحشت مي كنند و تحمل و توانايي پاسخگويي ندارند.

آن آقا مي گويد: علماي اهل سنت چرا از مناظره فرار مي كنيد.

جك قرن 21 را هم اين آقا دارد مي گويد.

مجري

ما بايد خدا را شاكر باشيم كه همچنين شبكه هايي در اين عصر به وجود آمده اند.

استاد قزويني

اين ها واقعاً از الطاف خفيه الهي است.

چند روز قبل كه سايت ما به مشكل برخورد، هزاران نفر از داخل و خارج تلفن زدند و ايميل فرستادند حتي بعضي ها دسترسي به ما نداشتند مثل خانمي كه از استراليا زنگ زده بود به دفتر آيت الله العظمي مكارم شيرازي و آن ها تلفن بنده را داده بودند.

من ديدم يك خانمي پشت خط خيلي اظهار لطف و محبت مي كند (در استراليا ما آنتن نداريم و دوستان از طريق اينترنت برنامه ها را پيگيري مي كنند) مي گفت: اين شبكه كلمه را ما چند بار ديديم خيلي در ذهن ما اثر منفي گذاشت و شبكه شما را ديديم كه آن ذهنيت هاي غلط و فاسدي كه آن ها درست كرده بودند و آن القائات شيطاني برطرف شد.

عشق ما به اهل بيت عليهم السلام مخصوصاً اين دعاي توسل زياد شد و اين شبكه انقلابي در ما ايجاد كرده است.

الان دو سه روزي است كه اينترنت نداريم ما احساس مي كنيم چيزي گم كرده ايم.

من همان جا گفتم كه شما پشت كامپيوتر هستيد؟

گفت: بله.

گفتم بنويسيد: www.velaiattv.info

نوشت و گفت درست شد حاج آقا.

به قدري اين بنده خدا خوشحال بود و نگران خودشان و بچه هايشان هستند كه اين خواهرمان خيلي اصرار داشتند كه براي آقا زاده شان دعا كنيم.

مي گفت: بعضاً اين ها با بعضي از دختراني كه دين ندارند يا مخالف اسلام هستند، مي خواهند با آن ها تشكيل زندگي بدهند.

ما خيلي نگران هستيم.

خدا را قسم مي دهيم به آبروي خديجه كبري سلام الله عليها همه عزيزان ما چه در داخل و چه در خارج كشور جمهوري اسلامي و بچه شيعه ها در هر كجا كه هستند بر ايمان و تقواي اين ها بيفزايد و بين اين ها و بين محمد وآل محمد جدايي ميندازد و زندگي با صفا و اگر دختر هستند شوهر متدين و مسلمان و اگر پسر هستند همسر متدين و با صفا و مسلمان و شيعه به اين ها عنايت بفرمايد و زندگي اين ها را هر روز خوش تر از روز قبل و با صفاتر از گذشته قرار بدهد، ان شاء الله.

دوستان مثل آقاي رضائي را ما بارها جواب داديم اينجا و ايشان به آرشيو نگاه كنند.

در رابطه با قضيه مختار هم بنده عرض كردم: ما اين حريت را داريم و برايمان فرقي نمي كند كه نقاط ضعف سريال مختار را هم ما داريم و نقاط قوتش را هم داريم؛ ولي همين اندازه كه اين ها سال گذشته خواستند در مقابله با سريال مختار سريال معاويه حسن و حسين يا سبطين را كه شايد تمام اين سريال را جمع مي كردند و در يك كفه مي گذاشتند و 10 دقيقه سريال مختار را در يك كفه مي گذاشتند، اين 10 دقيقه سريال مختار از تمام اين سريال جذاب تر بود.

امسال هم اين آقايان كه خودشان اعلام كردند كه ما 20 ميليون دلار هزينه كرديم براي سريال عمر بن الخطاب البته بعضي از جاها دارد كه 100 ميليون دلار هزينه كردند؛ ولي اين كه ما داريم مي بينيم اصلا آنچنان هم بازيگرانش بازيگران حرفه اي متناسب با مسائل مذهبي نيستند.

منظره هايش يك سري منظره هاي دل گير كه وقتي نگاه مي كنيم گويا تمام غصه سراسر وجود آدم را مي گيرد.

يك ربع سريال مختار به تمام اين سريال هايشان مي ارزد.

اين ها معمولا تلاش مي كنند كه اين بازيگران فقط حرف بزنند و بقدري با يكديگر حرف مي زنند كه حقيقت در وسط گم مي شود.

به نظر من در اين سريال كه خواستند خليفه دوم را به عنوان يك قهرمان و يك الگو نشان بدهند (من خيلي بي پرده بگويم و از آقايان اهل سنت عذر مي خواهم) تا الان كه هرچه نشان داده اند از سيماي عمر بن الخطاب غالباً توهين بوده و اهانت كردند.

شب گذشته در رابطه با اسلام آوردنش كه وقتي ما مي گفتيم مردم مي گفتند: اين ها با قصد و غرض قضايا را نقل مي كنند؛ ولي در اين سريال كه جناب عمر عصباني مي شود و شمشير مي گيرد به دستش و مي گويد: من بايد پيغمبر را بكشم و استخوان و گوشتش را به هم قاطي كنم.

مي رود خانه خواهرش و شوهر خواهرش را مي زند داغون مي كند و به دهن خواهرش مي زند و خون مالي مي كند.

نمي دانم اين ها دنبال چي هستند؟

آقايان اهل سنت اين وهابي ها از يك طرف دنبال اين هستند كه مردم را از پيغمبر و اهل بيت جدا كنند و با اين سريال ها (من دوستانه مي گويم) مي خواهند جامعه را به خليفه دوم بد بين كنند و تا الان اين طوري بوده است.

البته يك شايعه وجود دارد كه اختلافي كه ميان عربستان و قطر ايجاد شده است، قطر با اين كارش دنبال ايجاد اختلاف در ميان علماي عربستان سعودي است؛ چون بسياري از عربستان سعودي پخش اين سريال را حرام دانسته اند حتي خود مفتي اعظم آل شيخ فتوا بر حرمتش داده است و الازهر فتوا بر حرمت پخش داده است و حدود 60 نفر از علما و شخصيت هاي برجسته اهل سنت و وهابي ها فتوا بر حرمت پخشش داده اند.

ببينيم از اين قهرماني كه درست كرده اند قهرمان واقعي مي خواهند تحويل دهند يا قهرمان پنبه اي مي خواهند تحويل دهند.

به اهل بيت مردم را بد بين كردند و به پيغمبر و قرآن و اسلام بد بين كردند.

اين عبارت ابن تيميه را ما بارها گفته ايم كه مي گويد: اكثر صحابه و همه تابعين اين ها بغض علي بن ابي طالب را دل داشتند و سب علي را شعار خودشان قرار داده بودند.

اين ها دنبال چه قضايايي هستند ما متوجه نشده ايم.

من از آقايان اهل سنت مي خواهم يك مقداري آگاه و بيدار باشند و فريب وهابيت را نخورند؛ چون اين ها دنبال اين هستند كه بين شيعه و سني اختلاف بيندازند و بين خود سني ها و ميان اشعري و معتزلي اختلاف بيندازند و بين معتزلي و ماتريديه اختلاف بيندازند و بين مالكي و حنفي و حنبلي و شافعي اختلاف بيندازند.

دشمنان از دور شاد هستند.

الان همان طوري كه در نامه سرگشاده حضرت آيت الله مكارم شيرازي كه امروز خودشان در درس تفسيرشان در حرم حضرت معصومه سلام الله عليها قرائت كردند، سابقه نداشت در هيچ عصري مسلمان كشي به دست مسلمان مثل عصر حاضر رايج شده باشد.

الان در سوريه مسلمان ها به دست مسلمان ها كشته مي شوند و در بحرين همين طور و در ليبي و مصر همين بود و در عربستان به همين شكل است.

اين وهابي ها براي كشته شدن مسلمان ها به دست مسلمان ها واسطه شده اند.

همه آگاه باشيد با ظلم و ظالم در هر لباسي كه باشد، چه لباس شيعه و چه لباس سني و چه لباس علوي براي ما فرقي نمي كند ظلم ظلم است و محكوم است؛ ولي آيا در كشور سوريه بايد وهابي ها دست به دست يهودي ها و مسيحي ها بدهند و براي مردم سوريه سرنوشت معين كنند يا خود مردم سوريه خودشان بايد سرنوشت شان را معين كنند.

در بحرين اگر واقعاً راست مي گوييد انتخابات برگزار كنيد و ببينيد مردم چه مي خواهند.

در عربستان سعودي انتخابات برگزار كنيد و در سوريه انتخابات بگذاريد و ببينيد چه كسي مخالف انتخابات است؟

ببيند شما رسوا مي شويد يا نه؟

پايان.
منبع: سایت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه

 

 

 

 


#وب_سایت_تخصصی_حضرت_خدیجه
#ام_المومنین
#اول_بانوی_مسلمان
#ond[i]
#خدیجه
#سیده_بطحا
#حضرت_خدیجه

خواندن 4791 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب