خرسندی آیت الله العظمی وحید خراسانی از تجلیل ام المومنین خدیجه

(0 رای‌ها)

 

دیدار اعضای برگزار کننده همایش صدف کوثر با حضرت آیت الله وحید خراسانی

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی دبیر علمی همایش بین المللی صدف کوثر در ابتدا از دیدار اعضا برگزارکننده همایش با حضرت آیت‌الله وحید خراسانی خبر داد و گفت: در ادامه دیدارهایی که با مراجع معظم تقلید، قبل از برگزاری همایش داشتیم، روز پنج شنبه 20 آبان 95 به دیدار آیت‌الله وحید خراسانی رفتیم. معظم له از شنیدن برگزاری این همایش به‌شدت متأثر شدند و افزودند: حضرت خدیجه (سلام الله علیها) اولین شخصیتی است که به نور نبوت و ضیاء المهدی منور شد و از جمله شخصیتی است که قابل وصف و درک نیست. ایشان آرزو کردند برگزاری این همایش، مرضی خداوند و موردتقدیر و تشکر حضرت رسول (صلوات الله علیها) و امام رضا (علیه السلام) قرار گیرد و این کار را به‌مثابه یاری امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) و کار بسیار عظیم و با ارزش دانستند.

دکتر رفیعی، مصاحبه با ارباب رسانه‌ها و نشست خبری را از دیگر اقدامات صورت گرفته قبل از برگزاری همایش برشمرد که مشروح آن در سایت‌ها و خبرگزاری‌های متعددی قابل‌دسترسی است.


دکتر رفیعی دلایل اهمیت حضرت خدیجه (سلام الله علیها) را برشمرد و افزود:


از چند جهت حضرت خدیجه (سلام الله علیها) دارای اهمیت خاص و ویژه است، اولاً منشأ و مصدر بودن ایشان نسبت به آل الله، ثانیاً مدافع بودن ایشان از رسالت حضرت رسول (صلوات الله علیها) و... بااین‌همه ویژگی مثبت، شخصیت ایشان مورد غفلت واقع شده است و بعضاً مورد هجمه هم قرار گرفته است و وظیفه ماست که به احیاء این شخصیت بزرگ بپردازیم.


وی همین دغدغه را باعث روی‌آوری خود به برگزاری همایش درباره ایشان معرفی کرد و افزود: در سفری که به حج مشرف شده بودم به ذهنم خطور کرد که سه شخصیت در تاریخ اسلام هستند که بسیار مظلوم واقع شده‌اند؛ حضرت ابوطالب (علیه السلام)، حضرت خدیجه (سلام الله علیها) و حضرت حمزه (علیه السلام). لذا تصمیم گرفتم زمینه ای را فراهم کنم تا نسبت به این سه شخصیت یک کار عمده علمی و پژوهشی صورت بگیرد.


منبع مدرسه عالی ادیان و تاریخ

 sadaf1.jpg

خواندن 2266 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب