اولین بانوی اسلام (به مناسبت دهم ماه مبارک رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه)

(0 رای‌ها)

اولین بانوی اسلام (به مناسبت دهم ماه مبارک رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه)
نویسنده : محیطی اردکانی، احمد؛
مجله: فرهنگ کوثر » آذر 1378 - شماره 33 ‏(3 صفحه - از 58 تا 60)

پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود: برترین زنان بهشت، چهار نفرند: خدیجه دخترخویلد، فاطمه دختر محمد، مریم دختر عمران، و آسیه دختر مزاحم (همسر فرعون) حضرت در روایتی دیگر فرمودند:خداوند چهار زن را از میان زنان برگزید:مریم، آسیه، خدیجه و فاطمه. وقتی پیامبر (صلی الله علیه و آله) سلام جبرئیل و خدا را به حضرت خدیجه ابلاغ کرد،خدیجه گفت:

خداوند خود سلام است، سلام از او و به سوی اوست; و برجبرئیل سلام‌باد. خداوند متعال نیز هرگز در مقابل این همه ایثارو مقاومت در راه حبیبش رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، خدیجه (سلام الله علیها) را از یاد نبرد،او را در دنیا به مادری حضرت زهرا (سلام الله علیها) مفتخر ساخت و در آخرت‌جایگاهی ویژه به وی بخشید. او درکوه می‌گفت:

«چه کسی از پیامبر برگزیده برایم خبر می‌آورد؟ چه کسی از بهار پسندیده‌ام آگاهم می‌سازد؟ چه کسی از آن که در راه خدا رانده‌شده، برایم سخن می‌گوید؟ چه کسی مرا از ابوالقاسم با خبرمی‌کند؟» خداوند پیامبر (صلی الله علیه و آله) را نجات داد و جبرئیل در کنارش‌حضور یافته، به حضرت خدیجه (سلام الله علیها) نگاه کرد و به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) عرض‌کرد: «آیا به خدیجه (سلام الله علیها) نمی‌نگری که فرشتگان آسمان از گریه‌اش‌گریستند.

 

جهت دانلود متن کامل مقاله کلیک کنید

خواندن 2633 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جستجو در کل مطالب